Styret er orienterte om at revisjonen av jaktprøvereglene for både løshund og bandhund er utsatt til 2027. GEHK ønsker likevel å starte prosessen allerede nå for å sikre god forberedelse og bred involvering fra medlemmer og dommere.
Det ble avholdt et Teams-møte med deltakelse fra løshundkomiteen, bandhundkomiteen og den ekstra løs-komiteen for å starte arbeidet. Styret informerte om at det er mottatt frister fra Norske Elghundklubbers Forbund (NEKF). Disse vurderes som korte og lite realistiske, og GEHK vil be om utsettelse.
-
Bandhund: 20.01.2026
-
Løshund: 01.03.2026 (antatt forlenget fra 15. januar)
Under møtet kom det forslag om å arrangere et felles fysisk møte der klubbens medlemmer og dommere kan bidra med innspill, tanker og forslag til endringer eller presiseringer i regelverket.
Det ble besluttet å gjennomføre et slikt møte lørdag 24. januar. Tid og sted fastsettes når antall deltakere er kjent.
Påmelding til fellesmøtet sendes til: sekretar@gehk.no.
For å sikre en effektiv og fokusert møteprosess, bes alle om å sende inn sine innspill skriftlig i forkant til de respektive komiteene:
-
Løshundkomiteen: loshundkomite@gehk.no
-
Bandhundkomiteen: bandhundkomite@gehk.no
Møtet den 24. januar vil innledes med en felles del før deltakerne deles inn i de aktuelle komiteene for videre diskusjon og arbeid.
